sidolux_poradnik_jak_wyczyscic_dywan_na_sucho_2.jpg

Jak wyczyścić dywan na sucho i bez szorowania?

Przebywanie w czystym i zadbanym mieszkaniu zdecydowanie poprawia komfort życia. Choć moda na posiadanie dywanów i wykładzin we wszystkich wnętrzach już przeminęła, wiele osób lubi czuć pod stopami miękką i przyjemną fakturę. Dywan nadaje pomieszczeniom przytulny charakter, jednak tylko wtedy, gdy jest zadbany – wówczas najlepiej się prezentuje. Jakie środki do prania dywanów wybrać, aby skutecznie pozbyć się plam na dywanie?

Bieżące nawyki sposobem na czysty dywan

Regularność jest naszym sprzymierzeńcem w sprzątaniu. Wyrabia dobry nawyk, co sprawia, że nie zaskoczy nas nawarstwiający się przez tygodnie brud. Jeśli chcemy, by nasze dywany zachowały świeżość i piękny wygląd, regularne odkurzanie to podstawa. Dzięki niemu pranie nie powinno sprawiać większego kłopotu. Pozostaje kwestia postawienia na dobry płyn do prania dywanów.


Jak wyprać dywan w domu?

Wybierając środek do prania dywanów, należy zdecydować się na taki, który skutecznie usunie kurz, sierść zwierząt i inne alergeny, a jednocześnie zlikwiduje wszelkie zabrudzenia. Najlepiej sprawdzają się aerozole, np. antyalergiczny aerozol DywanLux. Po zastosowaniu produktu dywany, wykładziny i tapicerki będą idealnie czyste. Aplikacja preparatu jest bardzo łatwa. Wystarczy spryskać powierzchnię i od razu przystąpić do czyszczenia za pomocą gąbki lub szczotki. Środek głęboko wnika we włókna i usuwa z nich najmniejsze drobinki brudu, kurzu oraz sierści. Po zakończeniu czyszczenia powierzchnia dodatkowo jest bardziej miękka.

Planujesz wypranie dywanu z zastosowaniem odkurzacza piorącego? W takim przypadku sięgnij po preparat do czyszczenia i pielęgnacji DywanLux i przelej go bezpośrednio do urządzenia. Środek świetnie sprawdza się w czyszczeniu dywanów, wykładzin i tapicerek materiałowych. Oprócz zabrudzeń usuwa z tkanin pyłki, kurz czy sierść zwierząt. Chroni przy tym włókna, nie powoduje utraty ich kolorów, a także nie pozostawia na powierzchni resztek piany. Dodatkowo posiada właściwości antyalergiczne.

Jak zastosować preparat? Zacznij od odkurzenia czyszczonej powierzchni, a następnie wymieszaj środek z wodą w proporcjach 1:6 lub 1:10. Przygotowanym roztworem napełnij zbiornik odkurzacza i przystąp do prania. W wypadku silnych zabrudzeń czynność należy powtórzyć. Po wyschnięciu miejsca dokładnie je odkurz.


Dywan wełniany – jak radzić sobie z
praniem dywanów wełnianych?

Prawdziwa wełna jest włóknem szlachetnym, ale wrażliwym – dlatego w jej przypadku producenci dywanów często zalecają pralnie chemiczne. Jeśli jednak chcesz usunąć plamę z dywanu wełnianego samodzielnie, możesz zrobić to w sposób ekologiczny. W tym celu użyj miseczki, białego octu i wody. Dokładnie wymieszaj roztwór w proporcjach 1:2 i spryskaj nim plamę. Następnie posyp plamę odrobiną sody oczyszczonej. Po chwili środek spełni swoje zadanie. Sięgnij wtedy po czystą szmatkę i osusz wilgotne miejsce. Jeśli to możliwe, odkurz je, a następnie pozostaw do całkowitego wyschnięcia.


Jak usunąć plamy na dywanie?

Aby uporać się z plamą po winie lub kawie na dywanie warto użyć środka, który umożliwi usunięcie jej w sposób szybki i wygodny. Najlepiej sprawdzi się antyalergiczny odplamiacz DywanLux. Po zastosowaniu preparatu dywany, wykładziny i tapicerki będą idealnie czyste. Odplamiacz od Sidolux jest całkowicie bezpieczny dla czyszczonego materiału, ponieważ:

- chroni włókna,
- nie niszczy kolorów,
- pozostawia na dywanie przyjemny, świeży zapach.

Aby dywan przez długi czas zachował swój idealny stan, pamiętać należy przede wszystkim o regularności i dokładności. Jeżeli wypracujemy w sobie nawyk odkurzania dywanów co najmniej raz w tygodniu oraz odświeżania ich przynajmniej dwa razy w roku, plamy czy kurz nigdy nas nie zaskoczą.

sidolux_poradnik_jak_wyczyscic_dywan_na_sucho_4.jpg