sidolux_poradnik_czyszczenie_kominka_z_sadzy_i_przypalen_3a.jpg

Czyszczenie kominka z sadzy i przypaleń – porady


Problem dotyczący osadzającej się sadzy czy smoły nie jest dla posiadaczy kominków niczym nowym. Dlatego marka SIDOLUX, chcąc wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów, stworzyła specjalistyczny środek, który ułatwi codzienne czyszczenie kominka ze smoły, a także z sadzy, przypaleń oraz wszelkich innych zabrudzeń. Środek do czyszczenia kominków SIDOLUX Profi jest wysoce funkcjonalny, a co za tym idzie, sprawdzi się podczas czyszczenia nie tylko kominków, ale też grilli. W przeciwieństwie do innych produktów SIDOLUX Profi nie spływa z pionowych powierzchni, takich jak szyby czy ściany komory spalania. Dzięki swojej bardzo gęstej formule produkt osadza się na zabrudzeniach i rozpuszcza je, a po kilku minutach można go łatwo usunąć gąbką lub szmatką. Dodatkowo skoncentrowana konsystencja sprawia, że preparat znakomicie spełnia swoje zadanie nawet na najbardziej zabrudzonych, trudnych do wyczyszczenia powierzchniach. 

Czyszczenie wkładu kominka z sadzy – co zapewni najlepszy rezultat?

Czyszczenie wkładu kominka z sadzy może wydawać się żmudnym procesem, czasem wręcz niemożliwym do zrealizowania. Marka SIDOLUX stworzyła jednak produkt idealny, który pomoże usprawnić i ułatwić pozbycie się wszelkiego rodzaju osadów i zanieczyszczeń. Bardzo gęsta formuła środka do czyszczenia kominków umożliwia dotarcie do nawet trudno dostępnych miejsc. Jak podpowiada producent, równomierne rozpylenie preparatu na zabrudzonej powierzchni i pozostawienie go na kilka minut, a następnie wytarcie do sucha gąbką lub szmatką, zapewnia najlepsze rezultaty. W razie potrzeby, jeśli usunięcie zabrudzenia sprawia trudność, czynność można powtórzyć.

Jak wyczyścić szybę kominka z sadzy?


SIDOLUX Profi środek do czyszczenia kominków ma nowoczesną żelową konsystencję, która nie spływa z pionowych powierzchni, co ułatwia pracę, a także zapewnia dużą wydajność produktu. Gęsta formuła sprawia, że środek zatrzymuje się na zabrudzeniach, a następnie wnika w nie głęboko – gwarantuje to doskonałą skuteczność czyszczenia. Dodatkowo opakowanie z atomizerem umożliwia dokładne rozpylenie preparatu na powierzchni. Dzięki tym aspektom produkt z linii SIDOLUX Profi sprawia, że czyszczenie szyby, a także wkładu i komory kominka z sadzy, staje się niezwykle łatwe.


Czyszczenie obudowy kominka bez ryzyka powstania smug i zadrapań


Preparat do czyszczenia kominków z linii Profi jest całkowicie bezpieczny dla wszystkich powierzchni. Lekka, żelowa formuła pozwala na czyszczenie obudowy kominka, a także rury, szyb czy wkładu kominkowego bez obawy o rysy i zadrapania. Produkt skutecznie rozpuszcza wszelkiego rodzaju osady z sadzy, przypalenia i zanieczyszczenia znajdujące się na szybach kominkowych, szklanych drzwiach pieców oraz innych częściach kominków. Bardzo gęsta formuła gwarantuje wysoką wydajność i skuteczność w walce z uporczywymi zabrudzeniami.


Czyszczenie rury kominka – jak przywrócić jej dawny blask?


Osadzająca się sadza czy smoła spędza sen z powiek wielu posiadaczy kominków. W odpowiedzi na ich potrzeby powstał SIDOLUX Profi – żel gruntownie myjący kominki. Korzystając z niego, można dotrzeć do nawet trudno dostępnych elementów pieców i kominków. To właśnie z myślą o miejscach, które mogą sprawiać problemy w czasie sprzątania, powstał środek z linii Profi. Dzięki nowoczesnej formule oraz wygodnemu i precyzyjnemu trigerowi zastosowanie żelu zamienia pozornie trudne i pracochłonne zadania, takie jak czyszczenie rury kominka, w czynność prostą, niewymagającą dużego nakładu pracy i czasu. Dla najlepszego efektu producent zaleca spryskanie powierzchni równomierną warstwą żelu myjącego, odczekanie od kilku do kilkunastu minut (w zależności od poziomu zabrudzenia miejsca), a następnie przetarcie do sucha szmatką lub gąbką.


Czyszczenie komory spalania kominka – regularność i precyzja


Specjaliści marki SIDOLUX doskonale zdają sobie sprawę, że utrzymanie komory spalania kominka w idealnym stanie wymaga jej regularnego i profesjonalnego czyszczenia. Dlatego powstał SIDOLUX Profi, który usprawnia proces sprzątania, czyniąc go łatwiejszym i bardziej efektywnym. Produkt w formie gęstego żelu pozwala na precyzyjne mycie komory spalania kominka. Nowoczesna formuła pomoże z łatwością usunąć osady z sadzy, czarne smugi, okopcenia i inne zanieczyszczenia, które są efektami codziennego użytkowania. Produkt z linii Professional jest wielofunkcyjny, uniwersalny, a do tego łatwy w użyciu i delikatny dla wszystkich powierzchni, także szkła. Oprócz tego że środek do czyszczenia marki SIDOLUX znakomicie nadaje się do czyszczenia kominków i ich części, sprawdzi się on również podczas mycia grilli.
sidolux_poradnik_czyszczenie_kominka_z_sadzy_i_przypalen_2.jpg