sidolux_poradnik_gruntowne_czyszczenie_mieszkania_po_remoncie_4.jpg

Gruntowne czyszczenie mieszkania po remoncie – porady i cenne wskazówki

Remont zwykle oznacza bałagan. Zanim zobaczymy efekty prac, musimy przebrnąć przez proces sprzątania. Nie odbędzie się to bez wcześniejszej organizacji oraz przede wszystkim doboru skutecznych środków do czyszczenia.

Przygotujmy się na remont

Wcześniejsze przygotowania sprawią, że sprzątanie po remoncie będzie mniej pracochłonne i szybsze. Warto zatem poświęcić odrobinę czasu, by później doprowadzić mieszkanie do ładu w prostszy sposób. Zanim rozpoczniemy prace remontowe, zabezpieczmy sprzęt i meble. Dzięki temu nie będzie konieczne intensywne czyszczenie ich zawartości.


Sprzątanie po remoncie – jakich środków najlepiej użyć?

Do ogólnego „uprzątnięcia” z pewnością potrzebujemy produktu, który poradzi sobie w przypadku różnych powierzchni, czyli Sidolux do mycia uniwersalnego. To idealny płyn do czyszczenia np. płytek po remoncie. Środek zapewnia wyjątkową skuteczność podczas mycia wszystkich zmywalnych powierzchni: podłóg, kafelków, blatów, ram, okien, sanitariów. Dodatkowo dostępna jest szeroka gama jego zapachów. Przy intensywnych zabrudzeniach, takich jak pozostałości farby czy kleju, znakomicie sprawdzi się Sidolux PROFI do mycia po remoncie. Doskonale usuwa on wszystkie powstałe w trakcie prac remontowych plamy czy zacieki. Świetnie radzi sobie z likwidowaniem smug i uciążliwego brudu oraz cementu z różnego rodzaju powierzchni.

 

Środek do czyszczenia fug – mycie trudno dostępnych miejsc

Jaki środek wybrać do czyszczenia fug po remoncie? Sidolux PROFI renowator do fug i spoin wyróżnia się ze względu na możliwość łatwej aplikacji preparatu – korzystanie z niego pozwala na dotarcie nawet do miejsc o utrudnionej dostępności. Dokładnie usuwa czarne ślady z fug ceramicznych oraz spoin kauczukowych i silikonowych, nie odbarwiając ich oraz przywracając im oryginalny kolor. I to wszystko bez szorowania. Działa szybko i efektywnie, gdyż po jego naniesieniu tworzy na fugach aktywną pianę, która dogłębnie wnika w strukturę brudu i go likwiduje.

sidolux_poradnik_gruntowne_czyszczenie_mieszkania_po_remoncie_2.jpg