sidolux_poradnik_osady_kamieni_-i_rdzy_w_toalecie_5.jpg

Osady kamienia i rdzy w toalecie – jak się ich pozbyć?

Kamień i rdza z czasem pojawiają się w nawet najbardziej zadbanych toaletach. Twarda woda z wyższym stężeniem tlenku wapnia, magnezu czy żelaza sprawia, iż w toalecie powstaje kamień. Z kolei rdza jest skutkiem korozji na metalowych elementach ubikacji. Te nieestetyczne zmiany można skutecznie zniwelować specjalnymi środkami do usuwania kamienia i rdzy w toalecie.

Jak usunąć kamień w toalecie?

Kamień w WC bardzo często powstaje poniżej linii wody, w odpływie toalety czy też w tzw. kołnierzu muszli klozetowej. Delikatne zanieczyszczenia można wyeliminować prostymi domowymi sposobami – octem bądź sodą oczyszczoną i kwaskiem cytrynowym. W celu usunięcia kamienia z kołnierza misy wystarczy obłożyć go papierem nasączonym octem i zostawić na całą noc. Z kolei kamień w odpływie można próbować zwalczyć mieszanką sody i kwasku. Należy wsypać ją do sedesu i wymieszać do momentu powstania piany, a następnie odczekać ok. 30 minut.

Niemniej w przypadku brudu, który gromadził się od dłuższego czasu, i kamienia, będącego wynikiem wyjątkowo twardej wody, domowe sposoby mogą się nie sprawdzić. Wówczas warto sięgnąć po profesjonalne środki usuwające kamień w toalecie. W takiej sytuacji warto zastosować SIDOLUX professional mleczko czyszczące – classic. To silnie skoncentrowany środek, który skutecznie rozpuści kamień. Dodatkowo produkt zawiera wybielacz, dzięki czemu toaleta nie tylko będzie wolna od osadów, ale także odzyska swój dawny blask.

Jak usunąć rdzę w toalecie?

Kolejne zabrudzenie, które może pojawiać się na różnych metalowych elementach ubikacji, a także w postaci zacieków przy kołnierzu czy odpływie, to rdza. Do jej pozbycia się ponownie można zastosować wspomniane mleczko SIDOLUX. To środek, który poza kamieniem doskonale radzi sobie także z rdzą. Ponadto można go aplikować bez obaw o zmatowienie, zarysowanie czy odbarwienie zanieczyszczonych powierzchni.

Rdzawe, czarne oraz brązowe osady, w zależności od ułożenia i zabudowania toalety, mogą pojawiać się również przy posadzce, na zewnętrznej stronie muszli czy pod spodem ubikacji. Istnieje ryzyko, że rdza i kamień z czasem przeniosą się także na fugi oraz spoiny. Wówczas warto skorzystać z SIDOLUX Profi renowator do fug i spoin. To profesjonalny środek, który usunie osady rdzy i kamienia z fug ceramicznych oraz spoin kauczukowych czy silikonowych. Przywróci ich pierwotny kolor, nie odbarwiając ich.

Rdza i kamień to jedne z najczęściej występujących zabrudzeń w łazienkach. Pojawiają się nie tylko w toalecie, ale również w umywalce, pod prysznicem czy na kafelkach podłogowych. Łazienka jest pomieszczeniem, które powinno charakteryzować się sterylnością i czystością. Dlatego ważna jest regularna dbałość o schludność i higienę tego wnętrza, a krystaliczny porządek pomogą zaprowadzić profesjonalne preparaty. Te nie tylko usuną silne zabrudzenia, ale też przedłużą żywotność wyposażenia. Dlatego warto zawsze mieć w szafce wysokiej jakości środki do czyszczenia toalet.

sidolux_poradnik_czyszczenie_fug_w_kuchni_i_lazience_3.jpg