611f733ef3251sidolux_poradnik_srodki_zwalczajace_plesn_2a_.jpg

Skuteczne środki zwalczające pleśń i grzyb w łazience

Czyste i zadbane mieszkania, posiadające dobrą opinię hotele czy domy o wysokim standardzie – we wszystkich tych miejscach często pojawiają się zabrudzenia, których usunięcie jest szczególnie trudne. Chodzi o pleśń i grzyb w łazience, które zauważyć można głównie na silikonie w kabinach prysznicowych bądź między fugami. Czym wyczyścić te niehigieniczne zabrudzenia?

Pleśń na silikonie w łazience – czym wyczyścić?

Przyczyną pojawiania się pleśni na silikonach w łazience często jest brak dbałości o czystość, jednak to nie jedyny powód powstawania zanieczyszczeń. Mogą być nim także niewłaściwe dobranie zaprawy klejowej, nieodpowiednie zastosowanie silikonów uszczelniających czy nieprawidłowe wyprofilowanie spoin i narożników. Przy takich błędach w zakamarkach często gromadzi się wilgoć. Wówczas w błyskawicznym tempie pokrywane są one pleśnią, której trudno jest się pozbyć standardowymi środkami.

Warto wówczas sięgnąć po produkty z serii Sidolux PROFI, a przede wszystkim po preparat Sidolux PROFI środek zmywający pleśń i grzyby. Czarne, żółte, szare i zielonkawe ślady po grzybie można usunąć w łatwy i szybki sposób. Skuteczność jest gwarantowana w przypadku zarówno uszczelnień kauczukowych oraz silikonowych, jak i fug ceramicznych. Idealny stan elementów przywracany jest bez konieczności szorowania. Działanie to zawdzięcza się kompozycji składników aktywnych, takich jak kwas solny, amina kwas oleinowy i niejonowy surfaktant z grupy etoksylowanych alkoholi tłuszczowych.

Aby usunąć pleśń, płyn należy nanieść na fugę bądź silikon za pomocą gąbki i pozostawić na ok. 10–15 minut. Po tym czasie środek trzeba dokładnie spłukać wodą. W przypadku większych zabrudzeń powierzchnię można dodatkowo delikatnie wyczyścić szczoteczką z zastosowaniem preparatu. Co ważne, środek nie odbarwia spoin.

Jak usunąć pleśń z fugi – naturalne sposoby

Jeśli zabrudzenia pojawiły się niedawno i są łagodne bądź po użyciu środka pozostały delikatne zanieczyszczenia, warto skorzystać z możliwości usuwania pleśni i grzybów z fug i silikonu w łazience naturalnymi sposobami. To ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania, które również okazują się skuteczne.

Tradycyjna metoda to aplikacja mieszanki octu oraz sody oczyszczonej. Stosując ją można nie tylko pozbyć się pleśni, ale też, w pewnym stopniu, usunąć rdzę czy kamień. Ponadto, by odświeżyć wygląd fug wyczyszczonych środkiem Sidolux PROFI, można nanieść na nie sok z cytryny bądź pastę do zębów. Po usunięciu pleśni należy regularnie zapobiegać pojawianiu i namnażaniu się grzybów w łazience, systematycznie ją czyszcząc i dezynfekując. W tym celu warto wypróbować płyn biobójczy - Sidolux Anti-Bac do łazienki.

sidolux_poradnik_srodki_zwalczajace_plesn_3_.jpg