sidolux_poradnik_mycie_i_pielegnacja_nagrobkow_4.jpg

Mycie i pielęgnacja nagrobków – przygotowanie pomników do dnia Wszystkich Świętych


Dzień Wszystkich Świętych już 1 listopada. Wówczas wiele osób udaje się przed groby bliskich osób, aby uczcić ich pamięć. Zanoszone są wieńce i znicze, ale również – kilka dni wcześniej – wykonywane są porządki, aby 1 listopada nagrobki były czyste. Odpowiednia pielęgnacja płyty nagrobnej przedłuża jej trwałość. Aby było to możliwe, należy jednak wybrać profesjonalne środki czystości. Dzięki temu mycie pomników będzie skuteczne i nie skończy się naruszeniem ich struktury. Czym myć nagrobki, aby wyglądały pięknie i schludnie? Jak pozbyć się szpecących je zabrudzeń? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Czym myć nagrobki granitowe, aby ich nie zniszczyć?

Nagrobki granitowe to jedne z najpopularniejszych, jakie można zauważyć na polskich cmentarzach. Są bardzo eleganckie oraz występują w różnych kolorach. Mycie i pielęgnacja nagrobków wymagają sięgnięcia po profesjonalne produkty przeznaczone do danego surowca. SIDOLUX stworzył specjalne mleczko do czyszczenia nagrobków, a także innych powierzchni wykonanych zarówno z kamienia, jak i marmuru. Z zastosowaniem preparatu możliwe jest również mycie nagrobków z lastriko. Produkt jest przeznaczony do tego typu powierzchni, a podczas jego rozprowadzania nie pozostawia rys, smug i zacieków. Skutecznie czyści nagrobki również z mchów i porostów.

Jak myć nagrobki specjalnym płynem SIDOLUX?

To bardzo proste! Za pomocą mleczka usuniesz nie tylko brud, ale również parafinę. Wystarczy nanieść niewielką ilość preparatu na płytę i przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką. Następnie całość trzeba zmyć wodą. Mycie pomników jeszcze nigdy nie było tak łatwe!

Mycie i pielęgnacja nagrobków – jak nabłyszczyć płytę?

SIDOLUX oferuje również profesjonalny płyn do ochrony i nabłyszczania nagrobków. Specjalistyczny preparat tworzy na powierzchni płyty warstwę polimerową, która staje się barierą ochronną dla brudu, liści i wszelkich nieczystości. Nabłyszczacz warto zastosować zaraz po wyczyszczeniu nagrobka innym preparatem SIDOLUX. Odrobinę produktu wystarczy nanieść na płytę i rozprowadzić po całej powierzchni, pozostawiając do wyschnięcia. Jeśli zależy Ci na wysokim połysku, zastosuj dwie lub trzy warstwy, nie zapominając, że każda kolejna musi najpierw wyschnąć. W tym roku pytanie „Czym myć nagrobki?” będzie miało tylko jedną odpowiedź – SIDOLUX!

Mycie pomników nigdy nie było tak proste

W szerokiej ofercie SIDOLUX znajduje się również uniwersalny preparat do mycia podłóg z terakoty, linoleum, PVC i kamienia. Z powodzeniem można wykorzystać go także podczas czyszczenia płyty nagrobka – znakomicie usunie brud i zanieczyszczenia. Płyn nie pozostawia smug i zarysowań, a wyróżnia go przyjemny zapach, który przez długi czas utrzymuje się na powierzchni.

Mycie i czyszczenie nagrobków zdecydowanie nie muszą być trudne. Wystarczą odpowiednie produkty, które w ekspresowym tempie poradzą sobie z osadem, zaciekami czy parafiną. SIDOLUX w swojej ofercie posiada specjalistyczne i uniwersalne preparaty. Przydadzą się one wielu osobom, które zastanawiają się, jak myć nagrobki.

sidolux_poradnik_mycie_i_pielegnacja_nagrobkow_2.jpg