sidolux_poradnik_mycie_i_konserwacja_drewnianych_podlog_2_.jpg

Mycie i konserwacja drewnianych podłóg – krok po kroku

Aby pielęgnacja drewnianych podłóg była kompletna, należy skupić się na zarówno czyszczeniu, jak i konserwowaniu powierzchni. Zabezpieczając podłoże przed szkodliwym działaniem czynników mechanicznych, zapewnisz mu nieskazitelny wygląd na długi czas. W naszym artykule wymieniamy praktyczne porady dla posiadaczy podłóg wykonanych z drewna.

 

Jak czyścić drewnianą podłogę?

Czyszczenie podłogi drewnianej różni się nieco od mycia powierzchni stworzonej z terakoty czy paneli podłogowych. Deski podłogowe z naturalnego drewna warto regularnie odkurzać. Dzięki temu piasek czy kurz nie będą rysowały posadzki i nie pozostawią po sobie trwałych śladów. Pod żadnym pozorem nie należy używać szczotek z twardym włosiem, gdyż taka forma czyszczenia może doprowadzić do systematycznego niszczenia wierzchniej warstwy lakieru lub oleju.

Płyn do mycia podłóg drewnianych – ochrona przed wilgocią

Podłoga drewniana bardzo źle znosi nadmiar wilgoci, dlatego podczas jej mycia należy używać minimalnej ilości wody. Znakomicie sprawdzi się miękka, delikatna ścierka z mikrofibry. Należy ją jednak dokładnie wykręcić w celu pozbycia się nadmiaru wody – powinna być zaledwie wilgotna. Mycie mopem również możliwe jest wyłącznie pod warunkiem starannego odsączenia wody. Koniecznie trzeba zadbać o to, by nie dopuścić do zalania podłogi. Zadanie to można ułatwić sobie, korzystając z Sidolux EXPERT do mycia drewna. Jest to preparat z systemem Clean & Perfect, który bezlitośnie usuwa brud, nie pozostawiając smug i zacieków. Dzięki wzbogaceniu receptury o woski pochodzenia naturalnego, środek pielęgnuje podłogę oraz zapobiega wnikaniu w jej głąb wody.

Konserwacja podłóg drewnianych, czyli ochrona i połysk

Przenoszone pod podeszwami butów piasek, pyłki i brud działają na podłogę jak drobnoziarnisty papier ścierny. Niszczą powierzchnię, tworząc mikroskopijne zarysowania i bruzdy, w które wnikają zabrudzenia. Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się na podłożu uszkodzeń mechanicznych, warto stworzyć na nim odporną na działanie detergentów warstwę ochronną. Idealnie sprawdzi się powłoka utworzona w wyniku działania aktywnych polimerów. Zabezpieczy ona podłogę przed drobnymi zarysowaniami, co finalnie zapobiegnie powstawaniu dużych, nieestetycznych przetarć. Stworzenie warstwy polimerowej pozwoli na przedłużenie żywotności każdej drewnianej podłogi. Powłokę utworzysz szybko i wygodnie, korzystając z Sidolux ochrona i połysk. Produkt ma wiele znakomitych właściwości, ponieważ:

- nadaje podłodze wysoki połysk bez konieczności polerowania,
- wzmacnia właściwości antypoślizgowe,
- niweluje delikatne zarysowania i ślady,
- wyrównuje nierówności podłoża,
- chroni podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi,
- zabezpiecza powierzchnię przed zabrudzeniem i śladami obcasów,
- ułatwia utrzymanie czystości podłoża.

 

Usuń powłokę, kiedy chcesz

Jeżeli chcesz szybko usunąć powłokę Sidolux, zastosuj specjalnie stworzony do tego preparat CLEANLUX zmywacz. Środek ten działa podobnie jak zmywacze do lakierów. Szybko rozpuszcza powłoki ochronne, nie niszcząc podłogi.

sidolux_poradnik_mycie_i_konserwacja_drewnianych_podlog_3_.jpg