sidolux_poradnik_ochrona_mebli_przed_kurzem_2_.jpg

Ochrona mebli przed kurzem i wilgocią – zachowaj czystość mebli na dłużej

Aby meble przez długi czas zachowały swój nieskazitelny stan, należy je regularnie czyścić oraz zabezpieczać przed kurzem i wilgocią. Kluczowe są zarówno pokrycie powierzchni odpowiednim impregnatem, jak i regularne usuwanie zanieczyszczeń oraz tworzenie dodatkowej powłoki ochronnej. Oto sposoby na przedłużenie żywotności mebli.

Jak zabezpieczyć meble przed wilgocią?

Podstawą zabezpieczenia drewnianych mebli przed wilgocią jest ich zaimpregnowanie specjalnymi preparatami. Najpierw należy przetrzeć je mokrą szmatką, by usunąć kurz, i odczekać, aż powierzchnia wyschnie. Następnie można nałożyć bejcę, która podkreśli usłojenia. Po wyschnięciu preparatu stosuje się specjalny impregnat w postaci lakieru czy wosku.

Jednak na tym ochrona przed wilgocią się nie kończy. Trzeba pamiętać o zabezpieczeniu pozostałych elementów mebli, których pomalować nie można, np. znajdujących się z tyłu płyt. Bardzo ważne jest stosowanie mikrowentylacji czy wyposażenie pomieszczenia w osuszacz powietrza.

Niemniej, aby być pewnym, że meble będą dodatkowo zabezpieczone przed wilgocią, warto sięgnąć po płyn z rozpylaczem przeciwko kurzowi Sidolux M. Ochrania on meble przed jej szkodliwym działaniem. Nadaje się do czyszczenia krzeseł, stołów lub segmentów wykonanych zarówno z lakierowanego drewna, plastiku czy szkła, jak i z płyt pilśniowych MDF.

W przypadku pomieszczeń, w których występuje duża wilgotność powietrza, warto zwrócić uwagę na panujący we wnętrzach zapach. Jeśli jest on nieprzyjemny, może pochodzić z szafek i szuflad. Wówczas warto je dokładnie wyczyścić – szczególnie te, w których przechowywane są ubrania. Odzież trzeba w takim wypadku wyprać. By uniknąć tego problemu następnym razem, należy pamiętać o regularnej wentylacji pomieszczeń, a także zawieszeniu w szafce saszetki zapachowej. Dodatkowo warto umyć powierzchnie płynem w aerozolu przeciwko kurzowi Sidolux M, który na długo pozostawi w mieszkaniu przyjemny aromat. Można zastosować też aerozol do pielęgnacji i nabłyszczania Sidolux M, podkreślający atrakcyjny wygląd powierzchni.

Kurz na ciemnych meblach – co zrobić, by nie osiadał?

Gdy meble są już zabezpieczone, kolejny problem to osiadanie na nich kurzu. Jest to szczególnie kłopotliwe, gdy w pomieszczeniu znajdują się ciemne meble, na których pyłki i paprochy widać już dzień po sprzątaniu. Co zrobić, by kurz nie osiadał na meblach?

By zniwelować efekt częstego i uporczywego opadania kurzu na powierzchnię ciemnych mebli, trzeba stworzyć na niej odpowiednią powłokę antystatyczną. Najpierw meble należy dokładnie wyczyścić. W łatwy sposób można zrobić to za pomocą uniwersalnych ściereczek Sidolux furniture. Nasączone są one płynem czyszczącym, co pozwala na błyskawiczne i skuteczne usunięcie zanieczyszczeń, a przy okazji nadanie fakturze eleganckiego połysku.

Doskonałym uzupełnieniem czyszczenia będzie aplikacja mleczka do mebli Sidolux M. Preparat ochrania powierzchnie przed osadzaniem się na nich zabrudzeń. Poza tym wnika w strukturę drewna, dzięki czemu regeneruje je, podkreśla jego naturalną strukturę i maskuje drobne zarysowania. Z kolei w przypadku mebli lakierowanych na wysoki połysk można zastosować płyn do mebli lakierowanych na wysoki połysk Sidolux M.

sidolux_poradnik_ochrona_mebli_przed_kurzem_3_.jpg