sidolux_poradnik_pielegnacja_i_czyszczenie_skorzanych_mebli_3.jpg

Pielęgnacja i czyszczenie skórzanych mebli – kompleksowy poradnik

Aby skórzane meble prezentowały się pięknie, należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację i konserwację. Choć meble skórzane są z natury wytrzymałe, warto pamiętać o kilku prostych zasadach, dzięki którym będą nam one służyły przez długie lata.

Meble skórzane – jakie są ich zalety?

Aby skórzane meble zachowały swą doskonałą żywotność, do ich pielęgnacji należy stosować wyłącznie preparaty przeznaczone do takich powierzchni. Sidolux posiada w ofercie produkt do czyszczenia i pielęgnacji skóry. SIDOLUX M płyn do czyszczenia i pielęgnacji skór doskonale czyści, pielęgnuje i konserwuje. Stworzony został z myślą o systematycznym dbaniu o meble wykonane ze skóry. Zawarte w składzie emulsje silikonowe odświeżają barwę materiału i nadają mu jedwabisty połysk. Preparat doskonale radzi sobie z usuwaniem plam. Precyzyjnie nawilża skórę, chroniąc ją przed wysuszeniem i pękaniem. Zabezpiecza również skórzane meble przed osadzaniem się na nich brudu.

Środki do czyszczenia i pielęgnacji mebli skórzanych mają za zadanie stworzyć specjalną warstwę ochronną, która zabezpiecza meble przed działaniem czynników zewnętrznych, a zarazem wydobyć z nich to, co najlepsze. Ważną zasadą, o której musimy pamiętać, jest właściwy dobór preparatu do mebla – inne środki stosujemy do mebli olejowanych, lakierowanych, woskowanych czy malowanych. Zawsze należy sprawdzić na etykiecie, do jakiej powierzchni przeznaczony jest dany produkt.

 

Pielęgnacja skórzanych mebli – regularne czyszczenie

Dobre środki do czyszczenia i pielęgnacji mebli skórzanych nie wystarczą, aby zachować powierzchnię w idealnym stanie. Niezbędna jest również regularność. Raz w tygodniu warto zetrzeć z mebli kurz, za pomocą lekko zwilżonej i miękkiej ściereczki. Z większymi zabrudzeniami poradzą sobie odpowiednio dobrane mleczka i spraye do czyszczenia. Co kilka miesięcy trzeba przeprowadzić okresowe zabiegi konserwująco-pielęgnujące – co najmniej 2–3 razy w roku. Przed nałożeniem specjalnego produktu  zawsze należy pozbyć się zabrudzeń. Regularność w przeprowadzaniu tych zabiegów sprawi, że meble za każdym razem będą coraz odporniejsze na uszkodzenia i osadzanie się kurzu.

sidolux_poradnik_pielegnacja_i_czyszczenie_skorzanych_mebli_1.jpg