sidolux_poradnik_jak_myc_wanne_akrylowa_2.jpg

Czym myć wannę akrylową, by zachowała dłużej czystość?

Akrylowa wanna to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań do domowych łazienek. Materiał, z którego jest wykonana, bardzo łatwo się kształtuje, dlatego to właśnie tego typu wanny często mają wygodne siedziska, zagłówki czy podłokietniki. Akryl jest również bardzo higieniczny, łatwy w czyszczeniu oraz posiada właściwości antybakteryjne. Odpowiednio czyszczona wanna akrylowa przez długi czas zachowa swój śnieżnobiały kolor i estetyczny połysk. Jak i czym myć wannę akrylową? SIDOLUX podpowiada! 

Jak czyścić wannę akrylową?

Ciepła kąpiel może być najlepszą formą relaksu po długim i pełnym wyzwań dniu. Ponadto zabawy w wannie pełnej piany uwielbiają dzieci. Aby jednak można było beztrosko cieszyć się z błogich chwil odpoczynku, wanna zawsze powinna być utrzymana w czystości.

Czyszczenie wanny akrylowej nie jest trudne, jednak wymaga bazowania na kilku prostych zasadach. Najważniejsze jest pamiętanie o regularnym usuwaniu zabrudzeń. Z wanny korzystamy na co dzień, dlatego na jej powierzchni nieustannie gromadzą się osady z wody, mydła i płynów do kąpieli. Najlepszym rozwiązaniem jest szybkie przecieranie powłoki po każdej kąpieli czy prysznicu. Wystarczy zrobić to za pomocą uniwersalnej ściereczki z mikrowłókna lub delikatnej głąbki, nasączonej mydłem w płynie, a następnie całość obficie opłukać.

Jeśli w mieszkaniu występuje twarda woda, warto przecierać wannę najpierw na sucho. Pozwoli to na usunięcie z jej powłoki osadu z kamienia. Kamień może przyczyniać się do zatykania odpływów i powstawania na armaturze nieestetycznych smug. Czyszcząc wannę, nie można pominąć jej elementów, takich jak bateria, wąż i słuchawka prysznicowa. Podczas mycia powierzchni chromowanych lub ceramicznych doskonale sprawdzi się uniwersalne mleczko czyszczące SIDOLUX Professional. Więcej na temat usuwania kamienia z łazienki można dowiedzieć się z artykułu Osady kamienia i rdzy w toalecie – jak się ich pozbyć?

Osoby, które nie mają na co dzień czasu na dokładne przemywanie wanny, czyszczą ją zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu. W takim przypadku warto sięgać po sprawdzone i skuteczne preparaty o mocnym i szybkim działaniu. W ofercie SIDOLUX znajdują się środki umożliwiające bezproblemowe doczyszczenie wanny akrylowej.

 

Mycie wanny akrylowej – produkty SIDOLUX do łazienek

Uniwersalnym produktem sprawdzającym się w przypadku czyszczenia wanny akrylowej jest SIDOLUX Professional do łazienki. Detergent świetnie nada się do codziennej walki z najczęściej pojawiającymi się zabrudzeniami. Ergonomiczna końcówka ze spryskiwaczem pozwoli na rozprowadzenie produktu nawet w trudno dostępnych miejscach, np. w okolicach baterii. Płyn skutecznie usuwa ślady po wodzie i mydle oraz eliminuje resztki płynów czy szamponów osadzających się na ścianach wanny. Przyjemny, owocowy zapach preparatu umila sprzątanie.

SIDOLUX Professional łatwo jest rozprowadzić na wannie. Atomizer umożliwia szybkie spryskanie całej powierzchni. Aby płyn zadziałał skutecznie, należy pozostawić go na około minutę, a następnie zetrzeć suchą ściereczką. W przypadku trudniejszych do usunięcia zabrudzeń można dodatkowo przemyć wannę wilgotną szmatką. 

Kolejnym sprawdzonym środkiem jest antybakteryjny płyn do łazienki SIDOLUX Anti-Bac.  Produkt znakomicie sprawdzi się podczas czyszczenia armatury oraz okolic odpływu. Dzięki niemu wszystkie elementy wanny pozostaną higieniczne i bezpieczne. Płyn jest mocno skoncentrowany i należy go stosować bez rozcieńczania. Aby uzyskać najlepszy efekt, zaleca się pozostawienie go na mytej powierzchni przez przynajmniej 15 minut.  Następnie wystarczy przetrzeć miejsce czystą gąbką lub ściereczką i dokładnie spłukać je bieżącą wodą. Pod koniec można wypolerować powierzchnię suchą szmatką, aż do uzyskania wysokiego połysku. W razie potrzeby należy powtórzyć wszystkie czynności.

 

Mycie wanny – o czym jeszcze pamiętać?

Powierzchnia wanny akrylowej jest dość odporna na uszkodzenia mechaniczne, jednak do jej pielęgnacji nie zaleca się stosowania środków o właściwościach ściernych i gąbek o zbyt ostrej strukturze. Powstałe rysy to bowiem idealne środowisko do gromadzenia się brudu i rozwoju drobnoustrojów.

Podczas mycia wanny należy zawsze zachować podstawowe środki ostrożności. W przypadku stosowania silnie działających detergentów można zakładać gumowe rękawiczki, które ochronią skórę rąk przed podrażnieniami. Warto również pomyśleć o wywietrzeniu łazienki po zakończeniu sprzątania. Używając produktów ze spryskiwaczem, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, by pod żadnym pozorem nie wdychać rozpryskiwanego aerozolu.

sidolux_poradnik_jak_myc_wanne_akrylowa_3.jpg