sidolux_poradnik_matowe_panele_2.jpg

Matowe panele – jak wypastować i nabłyszczyć?


Matowe panele to zmora w wielu domach. Niestety, po pewnym czasie ich eksploatacji blask znika, a nieodpowiednio pielęgnowane nie wyglądają już tak pięknie jak kiedyś. Zastanawiasz się, jak dbać o panele matowe? Chcesz, aby były błyszczące i ponownie wyglądały jak nowe? Produkty SIDOLUX znakomicie sprawdzą się podczas dbania o podłogę. W artykule podpowiadamy, czym wypastować panele.

Jak dbać o panele matowe? O tym musisz pamiętać!

Jeśli zdecydowałeś się na panele w swoich wnętrzach, musisz mieć świadomość, że wymagają one częstego i profesjonalnego mycia. Kurz czy piasek bardzo niszczą ich powierzchnię. W tym przypadku istotna jest klasa ścieralności modelu. We wszystkich mikrorysach, które powstają na powierzchni paneli poprzez ich eksploatację, gromadzi się brud. Warto wybrać panele wodoodporne lub winylowe, które przez długi czas zachowują idealny stan. Jak dbać o panele matowe, aby jeszcze bardziej nie straciły swojego blasku? Najlepiej jest korzystać z wysokiej jakości środków czyszczących. Świetnie sprawdzi się między innymi płyn do mycia paneli i drewna o zapachu śliwy japońskiej z ylang ylang. Skutecznie oczyści podłogę zabezpieczy ją przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Panele matowe – czym myć, aby nie traciły blasku?

Do mycia paneli najlepiej jest stosować produkty profesjonalne, które w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na ich strukturę, a wręcz przeciwnie. Preparat SIDOLUX ochrona i połysk stworzy na nich dodatkową powłokę ochronną i wypełni wszelkie mikrouszkodzenia. Zapomnij o kolejnych – Twoje panele będą całkowicie bezpieczne. Masz matowe panele i nie wiesz, jak nabłyszczyć je tak, aby wyglądały jak nowe? W tym również pomoże Ci ten produkt. SIDOLUX odznacza się świetnymi właściwościami, które ochronią Twoją podłogę przed zniszczeniem. Jak uzyskać pożądany efekt? Odrobinę płynu nałóż na szmatkę i rozprowadź na powierzchni bez polerowania. Trzy warstwy w zupełności wystarczą, a przed kolejnym myciem podłogi zmyj produkt zmywaczem SIDOLUX z serii CLEANLUX. Gotowe! Matowe panele po umyciu będą jak nowe, a Ty będziesz mógł cieszyć się ich blaskiem i nieskazitelną czystością. Nie zastanawiaj się już więcej, czym nabłyszczać panele podłogowe. Odpowiedzią jest SIDOLUX!

Jak wypastować panele, aby wrócił ich dawny blask?

Zanim zabierzesz się za pastowanie, oczyść powierzchnię ze wszystkich drobinek, kurzu i innych nieczystości. Zminimalizujesz w ten sposób ryzyko powstania na niej kolejnych mikrouszkodzeń. Sięgnij po swój ulubiony płyn marki SIDOLUX. Będzie to środek zawierający olejek ze słonecznej hiszpańskiej pomarańczy czy z lawendowego mydła marsylskiego? A może preparat mający w składzie ekstrakt z bursztynu? Wybierz według własnego uznania. Następnie wlej 2 nakrętki płynu do 5 litrów wody. Skorzystaj z mopa lub szmatki i przemywaj delikatnie powierzchnię powstałą substancją. Pamiętaj o dokładnym wyciśnięciu mieszanki z narzędzi, tak aby nie zostawiała ona smug na panelach. Matowe panele po umyciu i pastowaniu będą wyglądały jak nowe. Wrócą dawny blask i świeżość, a produkty SIDOLUX zostawią na powierzchni orzeźwiający, aromatyczny zapach! Na koniec możesz jeszcze wypolerować panele suchą szmatką, aby zniwelować jakiekolwiek, nawet słabo widoczne zacieki.

Pastowanie i nabłyszczanie paneli wcale nie muszą być trudne. Aby możliwe było doprowadzenie podłogi do dawnego, idealnego stanu, wystarczą odpowiednie produkty i chęci. Najlepiej jest jednak regularnie pielęgnować powierzchnię i nie dopuszczać do jej niszczenia. Matowe panele po umyciu często wracają do swojego pierwotnego stanu, ale możesz zrobić wszystko, aby nigdy nie stały się… matowe!

sidolux_poradnik_czym_wyczyscic_kuchenke_i_okap_ze_stali_nierdzewnej_3.jpg