sidolux_poradnik_5_bledow_ktore_popelniamy_przy_myciu_okien_2.jpg

Jak usunąć tłuste plamy z powierzchni? Porady eksperta

Tłuste plamy często usunąć można tradycyjnymi, domowymi sposobami. W tym celu wystarczy zwykle sięgnąć po podstawowe produkty kuchenne posiadające właściwości rozpuszczające. W najtrudniejszych sytuacjach przydają się jednak skuteczne środki na tłuste plamy. Stosując specjalistyczne preparaty, można pozbyć się nawet zaschniętych zabrudzeń.

Jak usunąć tłuste plamy z mebli drewnianych?

Drewno to naturalny materiał, który szybko może wchłonąć krople oleju czy oliwy. Prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, więc bardzo często stosowany jest w kuchniach i łazienkach. Są to pomieszczenia, w których nierzadko dochodzi do powstawania zabrudzeń. Na znajdujących się w nich powierzchniach umieszczane są bowiem tłuste potrawy bądź kosmetyki.

Ze względu na intensywną eksploatację drewnianych powierzchni konieczna jest ich właściwa impregnacja. Jeśli przypadkiem pojawią się na nich tłuste plamy, szybko i wygodnie można usunąć je, używając talku bądź soli. Wystarczy wysypać grubą warstwę produktu na plamę i pozostawić ją na noc, a następnie powierzchnię dokładnie wypolerować. W trudniejszych wypadkach można spróbować przecierania zabrudzenia wodą amoniakalną. Trzeba się jednak liczyć z delikatnym wybieleniem drewna.

Po czyszczeniu drewniane meble warto poddać pielęgnacji specjalnym środkiem, co zabezpieczy je przed osiadaniem kurzu. Sidolux M regeneruje drewno i podkreśla jego strukturę. Preparat tworzy ochronną powłokę, która zapobiega powstawaniu zabrudzeń. Dodatkowo nadaje powierzchniom delikatny połysk oraz długo utrzymujący się arganowy zapach.

Jak usunąć tłuste plamy w kuchni?

Kuchnia to najbardziej narażone na zabrudzenia miejsce w domu. Często trudno jest pozbyć się plam po smażeniu, pieczeniu czy gotowaniu. Sposobów na to, by usunąć plamy z mebli kuchennych, mikrofali, piekarnika czy kuchenki jest kilka. Tradycyjnym i niezawodnym rozwiązaniem okazuje się jednak zastosowanie sody z octem. Korzystając z tej mieszanki, można skutecznie usunąć sporą część tłustych plam z mebli kuchennych lub okapu.

A co, jeśli domowy środek okazuje się nieskuteczny? Wówczas pomocne mogą okazać się specjalne preparaty, takie jak Sidolux PROFI Odtłuszczacz. Stosując go, można usunąć tłuste plamy nie tylko w kuchni, ale także w garażu. Charakteryzuje się doskonałymi właściwościami rozpuszczającymi nawet przypalony tłuszcz. Aby pozbyć się zabrudzenia, wystarczy spryskać powierzchnię, odczekać kilka minut, a następnie wytrzeć całość wilgotną szmatką i wypolerować do sucha.

Jak usunąć tłuste plamy ze ścian?

Zdarza się, że tłuste plamy pojawiają się na powierzchniach nie tylko mebli czy urządzeń, ale także ścian. Zabrudzenia takie szczególnie często dostrzec można w przypadku ścian znajdujących się w pobliżu kuchenki oraz zlewu. Gdy w domu mieszkają dzieci, które dotykają powierzchni tłustymi rękami, plamy występują także w innych pomieszczeniach.

Choć zabrudzenie zwykle zajmuje niewielki kawałek ściany, przed rozpoczęciem zmywania plamy powierzchnię warto odkurzyć i umyć. Pozwoli to na uniknięcie jeszcze większego problemu, jakim może okazać się rozmazanie brudu. Jednym z najprostszych sposobów na usunięcie tłustej plamy ze ściany jest użycie wody z mydłem. Takim roztworem należy przetrzeć zabrudzone miejsce, dbając o to, by nie przemoczyć ściany. Inną sprawdzoną metodą jest zastosowanie wspomnianego już białego octu. W tym przypadku należy zmieszać go z ciepłą wodą. Roztwór pozostawiony w miejscu zanieczyszczenia na około 3–5 min doskonale rozpuści tłuszcz i sprawi, że problem zniknie.

sidolux_poradnik_5_bledow_ktore_popelniamy_przy_myciu_okien_3.jpg