Jak czyścić płytę indukcyjną?
Podczas gotowania czy smażenia na płycie indukcyjnej również można doprowadzić do wykipienia czy przypalenia. Wówczas czyszczenie wydaje się nie być aż tak skomplikowane jak w przypadku kuchenek z palnikami, które trzeba rozbierać na mniejsze części, by dokładnie doczyścić każdy element. Niemniej silne zabrudzenia mogą okazać się równie trudne do usunięcia.
Przed przystąpieniem do czyszczenia płyty należy odczekać, aż ta ostygnie. Naniesienie wody z preparatem na gorące pole może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. Trzeba także zadbać o to, by środki wykorzystywane do mycia indukcji nie zawierały drobinek ściernych, gdyż mogą one zarysować lśniącą płytę. Dlatego nie każdy środek przeznaczony do mycia kuchni nadaje się do czyszczenia indukcji.
Pierwszym krokiem w czyszczeniu płyty grzewczej powinno być wstępne usunięcie zabrudzenia miękką gąbką zwilżoną wodą. Należy unikać tzw. druciaków, szorowania i żrącej chemii. Ponadto właściciele indukcji powinni zaopatrzyć się w specjalny skrobak do tego typu kuchenki. W przypadku przypalenia plastikowego naczynia i wycieku na szklaną płytę można szybko i bezpiecznie usunąć zanieczyszczenie, nie doprowadzając do zarysowania powierzchni.
Środek do mycia płyty indukcyjnej
Kolejny krok to zastosowanie specjalistycznego preparatu, który dzięki odpowiedniej formule pozwoli skutecznie usunąć tłuszcz, zaschnięte plamy czy przypalone jedzenie. SIDOLUX professional środek do czyszczenia przypaleń to efektywny preparat do zmywania intensywnych zabrudzeń z kuchenek, piecyków, grilli czy wszelkich naczyń kuchennych. Jego innowacyjna aktywna formuła rozprawia się z zanieczyszczeniami bez konieczności szorowania i ryzyka zarysowania czyszczonych powierzchni.
Płyn należy równomiernie rozprowadzić spryskiwaczem na płycie indukcyjnej i, w zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni, zostawić na 5–60 minut. Po tym czasie powierzchnię trzeba dokładnie przemyć mokrą ścierką. Jeśli zabrudzenie nadal jest widoczne, czynność należy powtórzyć. Innym, bardziej uniwersalnym, środkiem, z którego można skorzystać, jest SIDOLUX professional płyn czyszczący do kuchni.
To preparat, który nie tylko pozwoli rozprawić się z brudem na płycie grzewczej, ale przy okazji sprawdzi się podczas czyszczenia blatów, okapów, szafek kuchennych, powierzchni chromoniklowych i ceramicznych, postformingu czy drewna lakierowanego. Specjalna formuła płynu błyskawicznie usuwa typowe dla kuchni zabrudzenia. Aby pozbyć się zanieczyszczeń, należy spryskać je środkiem, a następnie odczekać około minutę. Następnie trzeba wypolerować powierzchnię suchą ścierką lub papierowym ręcznikiem. Finalnie można cieszyć się czystą płytą indukcyjną, a przy okazji – długotrwałym zapachem świeżości.
Mycie płyty indukcyjnej bez smug
Płyty grzewcze najczęściej spotykane są w kolorze czarnym i białym. Jednak te pierwsze, ze względu na swój nowoczesny design, królują w większości współczesnych kuchni. Niemniej po wyczyszczeniu indukcji wciąż nierzadko pozostaje konieczność wypolerowania powierzchni, gdyż po umyciu często pozostają duże i gęste smugi, wyglądające bardzo nieestetycznie.
W celu uzyskania równego połysku szklaną płytę powinno się polerować ścierką z mikrowłókna, np. kolorową szmatką z mikrofibry SIDOLUX. Do tego warto użyć płynu do mycia szyb SIDOLUX crystal. To linia preparatów, których sekret skuteczności tkwi w formule z dodatkiem alkoholu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wypolerowana płyta indukcyjna nie tylko lśni, ale też zostaje zabezpieczona przed osadzaniem się kolejnych zabrudzeń. Ponadto płyny dostępne są w różnych wariantach zapachowych – nie tylko pozostawiają po sobie wizualny efekt czystości, ale też sprawiają, iż w powietrzu unosi się zapach limonki, lawendy, granatu czy pomarańczy.