Mycie kuchni

Czytaj o

Mycie kuchni
 • Wszystkie
 • Czyszczenie ekranu
 • Czyszczenie kominka
 • Mycie nagrobków
 • Mycie podłogi
 • Mycie toalety
 • Meble
 • Mycie łazienki
 • Drewniana podłoga
 • Czyszczenie lodówki
 • Czyszczenie piekarnika
 • Czyszczenie grilla
 • Czyszczenie dywanów
 • Tłuste plamy
 • Mycie okien
 • Dezynfekcja
sidolux_poradnik_jak_czyscic_meble_kuchenne_z_polyskiem_3.jpg

Jak czyścić meble kuchenne z połyskiem? Mycie i pielęgnacja

Meble z połyskiem to ponadczasowe i stylowe rozwiązanie, które znakomicie prezentuje się w nowoczesnych kuchniach. Białe szafki o lśniących frontach optycznie powiększają wnętrza. Niestety na gładkich, lśniących powierzchniach bardzo dobrze widać zabrudzenia. Odciski palców, plamy powstające podczas gotowania i osiadający na powierzchniach kurz to najczęstsze problemy, z którymi mierzą się posiadacze tego typu szafek i zabudowań. Co robić, aby meble zachowały swój połysk? Czym je czyścić? Poznaj propozycje SIDOLUX.

Czytaj więcej
sidolux_poradnik_czyszczenie_mikrofali_w_kilku_krokach_2.jpg

Czyszczenie mikrofali w kilku prostych krokach – środki i metody

Kuchenki mikrofalowe znajdują się dziś w większości gospodarstw domowych. Dzięki nim szybko podgrzejesz gotowe dania czy rozmrozisz produkty spożywcze. Aby sprzęt tego typu działał sprawnie, konieczne jest jego regularne czyszczenie. Kiedy i jak je przeprowadzać? SIDOLUX podpowiada.

Czytaj więcej
sidolux_poradnik_czym_czyscic_zlew_w_zaleznosci_od_tworzywa_1.jpg

Czym czyścić zlew w zależności od tworzywa? Kompleksowa pielęgnacja zlewozmywaków

W każdej kuchni zlewozmywak pełni bardzo ważną funkcję i najczęściej znajduje się w centralnym miejscu. Korzysta się z niego codziennie, zwłaszcza jeśli w domu nie ma zmywarki. Wówczas zlewozmywak jest eksploatowany znacznie częściej i konieczne są jego dokładna pielęgnacja oraz czyszczenie. Na pytanie „Jak czyścić zlewozmywak?” SIDOLUX ma kilka odpowiedzi.

sidolux_poradnik_sposoby_na_przypalony_garnek_i_patelnie_1.jpg

Sposoby na przypalony garnek i patelnię – jak wyczyścić?

Przypalenia to jedne z najczęściej występujących incydentów, jakie mają miejsce w kuchni. Wystarczy chwila nieuwagi czy zbyt mocne grzanie na kuchence i… gotowe. Po pierwsze nierzadko trzeba szybko wyczyścić kuchenkę z mleka bądź zupy, które wykipiały, by uniknąć zaschnięcia zabrudzeń – później trudno jest się ich pozbyć. Po drugie wnętrze garnka często ulega przypaleniu, co również może być problematyczne. Mamy jednak na to kilka sposobów.

Czytaj więcej
sidolux_poradnik_czym_wyczyscic_kuchenke_i_okap_ze_stali_nierdzewnej_1.jpg

Czym wyczyścić kuchenkę oraz okap ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna to materiał często wykorzystywany do produkcji wyposażenia, sprzętów i akcesoriów stosowanych w kuchni. Podczas codziennego użytkowania sprzęt się brudzi i jest narażony na działanie różnego rodzaju gorących substancji, takich jak tłuszcze czy kwasy. Jak czyścić kuchenkę oraz okap ze stali nierdzewnej?

Czytaj więcej
sidolux_poradnik_czyszczenie_plyty_indukcyjnej_krok_po_kroku_1.jpg

Czyszczenie płyty indukcyjnej krok po kroku – na co zwrócić uwagę?

Wiele współczesnych mieszkań wyposażanych jest dziś głównie w płyty indukcyjne. Również spora część właścicieli nieruchomości wymienia starsze elektryczne czy gazowe kuchenki na indukcyjne. Płyty grzewcze nie mają palników, z których wydobywają się gaz i płomień, a posiadają specjalne pola magnetyczne, zasilane elektrycznie. Nie oznacza to jednak, że na tego typu kuchence nie można przypalić garnków oraz jedzenia i doprowadzić do silnych zabrudzeń.

Czytaj więcej
sidolux_poradnik_czyszczenie_fug_w_kuchni_i_lazience_1.jpg

3 skuteczne sposoby na czyszczenie fug w kuchni i łazience

Usunięcie zabrudzeń z fug ceramicznych, spoin kauczukowych czy silikonowych, a także z okolic kabiny prysznicowej, wanny lub zasłony już nie będzie dla Ciebie problemem. W naszym artykule wymieniamy skuteczne sposoby na wyczyszczenie fug.

Udrażnianie rur w mieszkaniu – fakty i mity

Co powoduje zatykanie kanalizacji? Do głównych powodów należą niepoprawne wykonanie, niewłaściwa eksploatacja oraz brak konserwacji konstrukcji. Z problemem tym można poradzić sobie, stosując domowe sposoby lub profesjonalne środki czystości. W naszym artykule podpowiadamy, jak udrożnić rury szybko i wygodnie.

Czytaj więcej