sidolux_poradnik_jak_czyscic_meble_kuchenne_z_polyskiem.jpg

Jak czyścić meble kuchenne z połyskiem? Mycie i pielęgnacja


Meble z połyskiem to ponadczasowe i stylowe rozwiązanie, które znakomicie prezentuje się w nowoczesnych kuchniach. Białe szafki o lśniących frontach optycznie powiększają wnętrza. Niestety na gładkich, lśniących powierzchniach bardzo dobrze widać zabrudzenia. Odciski palców, plamy powstające podczas gotowania i osiadający na powierzchniach kurz to najczęstsze problemy, z którymi mierzą się posiadacze tego typu szafek i zabudowań. Co robić, aby meble zachowały swój połysk? Czym je czyścić? Poznaj propozycje SIDOLUX. 

Eleganckie meble kuchenne z wysokim połyskiem 

Eleganckie meble z połyskiem wymagają regularnego czyszczenia i pielęgnacji. Na szczęście dbanie o ich powierzchnię nie jest trudne. Gładkie fronty szafek nie mają rowków i zagłębień, w których najczęściej nawarstwia się brud. Nie pozostają na nich również włókna ściereczek do czyszczenia ani kawałki papieru. Żeby utrzymać je w dobrym stanie, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. 

Aby szafki kuchenne z wysokim połyskiem przez długi czas zachowały idealny wygląd, pamiętaj o pozbywaniu się z ich powierzchni świeżo powstałych zabrudzeń. Ważny będzie również dobór odpowiednich akcesoriów i preparatów. Lakierowana powierzchnia jest podatna na zarysowania, dlatego do przecierania jej nie używaj szorstkich gąbek ani druciaków. Złym pomysłem jest także sięganie po uniwersalne mleczka i preparaty o właściwościach ściernych. Szkodliwe mogą okazać się również wszelkiego rodzaju pasty oraz środki z dużą zawartością alkoholu, acetonu i amoniaku. 


Domowe sposoby na czyszczenie mebli z połyskiem 

Śladów codziennego użytkowania mebli można pozbyć się niewielkim kosztem. Kurz i odciski palców bez problemu usuniesz za pomocą miękkiej gąbki lub ściereczki z dodatkiem letniej wody. Po przemyciu przetrzyj powierzchnię na sucho, najlepiej szmatką z mikrofibry. W przypadku intensywnych zabrudzeń możesz dodać do wody odrobinę płynu do mycia naczyń. Podczas zwalczania tłustych plam pomocne może okazać się również mydło w płynie. 

Pamiętaj o tym, by czyszczenie przeprowadzać powoli i delikatnie. Silniejsze tarcie może z czasem przyczynić się do matowienia wykończeń oraz powstawania nieestetycznych odbarwień. Lakierowane powierzchnie nie reagują dobrze na nadmierną wilgoć, dlatego przed przystąpieniem do czyszczenia zawsze dokładnie odsączaj gąbki czy ściereczki. W przypadku rozlania na meblach wody pozbywaj się jej tak szybko, jak to możliwe. Dbaj również o odprowadzanie wilgoci z kuchni – włączaj okap podczas gotowania i pamiętaj o otwieraniu okien. Więcej o kompleksowej ochronie mebli piszemy w artykule Ochrona mebli przed kurzem i wilgocią – zachowaj czystość mebli na dłużej


Produkty SIDOLUX do mebli z wysokim połyskiem 

Jeśli przemywanie samą wodą nie wystarcza, a płyn do mycia naczyń pozostawia na lakierowanej powierzchni osad, sięgnij po profesjonalne preparaty przeznaczone do czyszczenia mebli z połyskiem. Płyn SIDOLUX M meble lakierowane na wysoki połysk to środek, który znakomicie poradzi sobie z najczęściej pojawiającymi się zabrudzeniami. Dzięki specjalnej formule antystatycznej nie tylko usuwa brud, ale też zabezpiecza meble przed osadzaniem się kurzu. Preparat łatwo zaaplikujesz – wystarczy rozpylić go na powierzchni mebla z odległości ok. 10 cm, a następnie przetrzeć ją do sucha czystą ściereczką. Sprzątanie umili przyjemny zapach świeżego melona. 

Podczas pielęgnacji mebli z wysokim połyskiem doskonale sprawdzi się także SIDOLUX M MDF/drewno/plastik/szkło. Środek opóźnia osadzanie się kurzu i drobnych zabrudzeń na powierzchni mebla, co ułatwia zachowanie czystości. Jest to istotne w przypadku miejsca, w którym przyrządzane są posiłki.

sidolux_poradnik_jak_czyscic_meble_kuchenne_z_polyskiem_2.jpg